Historia

OKS powstał w 2010r. Został założony przez trzech pasjonatów futbolu: Mariusza Lekiego, Roberta Jeziorka i Jacka Krzaka. Głównym założeniem całego projektu było stworzenie od podstaw w pełni profesjonalnego klubu piłkarskiego funkcjonującego na nowoczesnych i zdrowych zasadach.
W pierwszej kolejności należy zaznaczyć że OKS nie jest klubem komercyjnym. Jego działalność nie jest nastawiona na przynoszenie dochodu. Klub powstał z pasji i zamiłowania do najwspanialszej dyscypliny sportu na świecie jaką jest piłka nożna. Od samego początku istnienia, forma, styl, sposób prowadzenia i finansowania OKS jest jasny i przejrzysty. Wszyscy ludzie którzy kochają sport i pragną wspierać wielkopolską piłę nożną w każdej chwili mogą dołączyć do klubu.
Tworząc zespół seniorów założono, że wszyscy zawodnicy będą występować na jednakowych warunkach i żaden z zawodników nie będzie za swoją grę otrzymywał gratyfikacji finansowej. Okazało się że brak finansowej motywacji nie przeszkodził w budowaniu drużyny piłkarskiej i że bez pieniędzy również można osiągać dobre wyniki sportowe. Już w pierwszym roku działania, dzięki zaangażowaniu naszych przyjaciół i wspaniałemu wsparciu ze strony sponsorów udało się stworzyć drużynę, która pod wodzą Remigiusza Włosiaka awansowała do A klasy. Kilka miesięcy później zastąpił go Wojciech Dziuba. Od półtora roku trenerem jest Tomasz Grupa.
W międzyczasie zmienił się także zarząd klubu: Obecnie na jego czele stoi Wojciech Dziuba, a jego zastępcą jest Wojciech Zaradny.

Zarząd:
Wojciech Dziuba – prezes